8. SZÉKELYFÖLDI GRAFIKAI BIENNÁLÉ
kiállítás megnyitóMinden eddiginél több alkotó pályázott a röviden csak G8-ként emlegetett idei Székelyföldi Grafikai Biennáléra. 926 művész küldte el 2046 pályaművét a világ 68 országából.
A több helyszínen zajló, csatolt kiállításokkal is gazdagított biennálé kivételes alkotásokkal várja a közönséget. A rendezvények fő helyszíne Sepsiszentgyörgy, emellett Csíkszeredában, a Csíki Székely Múzeumban is várják az érdeklődőket, ahol a biennálé törzsanyagának közel felét mutatják be, illetve itt lesz látható a Partiumi Keresztény Egyetem hallgatóinak Kereszteződések című kiállítása is.
Október 9-én, szerdán 18 órától kerül sor a 8. Székelyföldi Grafikai Biennálé hivatalos megnyitójára a Csíki Székely Múzeumban.
Politikai megosztottság, társadalmi egyenlőtlenség, háborúk, klímaváltozás, természeti katasztrófák. Az utóbbi években a világban zajló számos geopolitikai történés és ökológiai jelenség arra késztetett, hogy a kollektív jelen- és jövőképünket komolyabb vizsgálat alá helyezzük. Megvizsgáljuk, hogy mi történik akkor, amikor egy viszonylagos társadalmi, politikai vagy természeti egyensúly megbillen. Megbomlani látszik az az állapot, amelyben az ellentétes hatások, körülmények vagy törekvések már nem egyenlítik ki egymást. Ugyanilyen fontos kérdés az egyéni lélek belső kiegyensúlyozott, nyugodt állapota vagy annak hiánya is. A G8 az egyensúly megtartásában az egyéni és kollektív felelősségvállalás hiányának helyreállításában az alkotó és a művészet társadalmi szerepvállalásának fontosságát hangsúlyozta.
A 8. Székelyföldi Grafikai Biennálé az egyensúly jelentőségének és ezzel szemben a hiányának kérdéseire várt vizuális interpretációkat oly módon, hogy a művészi szándék az alkotói attitűd által a kép jellegének társadalmi szerepére fókuszáljon.
A Székelyföldi Grafikai Biennálé népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy egyre nagyobb a pályázó művészek száma, illetve az általuk benevezett művek szakmai színvonala.
A kiállítást megnyitják: Ferencz S. Apor, a biennálé kurátora; dr. Erőss István,a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora és Túros Eszter művészettörténész.
A kiállítás december 31-ig látogatható.